Бадрак розповів про «амбіції» Українського інституту безпекових досліджень

Ряд неурядових організацій та аналітичних центрів створили Український інститут безпекових досліджень (УІБД), метою якого є сприяння розвитку структур безпеки.

Про це повідомив на прес-конференції в Укрінформі член правління нової аналітичної структури – директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.

«Ми хочемо досягти вагомих цілей, створити постійно діючу комунікацію між владою та експертним середовищем. Амбіції у нас великі, ми розраховуємо стати українським брендом і, фактично, під це завдання збираємо команду», – сказав він.

За словами Бадрака, в даний час сили оборони – армія, прикордонники і гвардія налічують понад 350 тисяч. «Тільки армія «з’їдає» на утримання більше 70 відсотків оборонного бюджету. І такий підхід не дає зробити гіперстрибок для того, щоб провести переозброєння і за рахунок переозброєння знизити чисельність ЗС і зробити їх суто професійними», – сказав він.

Бадрак повідомив, що Інститут створений власними зусиллями, але ініціатори розраховують на гранти. «Ми будемо використовувати і власні ресурси, які кожна зі структур заробляє самостійно. Ми також готові до співпраці різної, але ми жорстко віддалені від будь-якої політичної сили», – додав він.

У спільній заяві керівники правління УІІБ відзначають, що першочерговими завданнями вбачають впровадження в Україні програми створення професійної цифрової армії і формування раціональної оборонно-промислової політики з акцентом на залучення приватного капіталу та іноземних інвестицій для створення працюючого і розвиненого ОПК.

Критично важливим, на думку членів правління, є отримання чіткого уявлення про технологічну і виробничу базу, створення умов для запуску системи переозброєння сил оборони, чому сприятиме проведення оборонного огляду, а також огляду оборонної промисловості, включаючи аудит держконцерну «Укроборонпром», документів Воєнної доктрини, стратегії національної безпеки, Стратегічного оборонного бюлетеня, корекцію рамкового закону України про національну безпеку.

«Ми пропонуємо створити експертну групу при Раді нацбезпеки і оборони при обов’язковій участі недержавних експертів, включаючи представників створеного нами Інституту», – йдеться в заяві.

У УІІБ підкреслюють, що Україна здатна впровадити Єдину автоматизовану систему управління ЗСУ, оснастити сили оборони закритим зв’язком і сучасними системами РЕБ, створити ефективну державну систему ППО, а також ракетний щит. Необхідно розвивати Сили спеціального призначення і створити дієве розвідувальне співтовариство.

У заяві підкреслюється, що для налагодження результативної системи переозброєння армії України необхідний ефективно працюючий і розвинений ОПК, що стане можливим виключно за рахунок формування раціональної оборонно-промислової політики, з акцентом на залучення приватного капіталу та іноземних інвестицій. У зв’язку з цим мова йде про необхідність в майбутньому створення міністерства для реалізації оборонно-промислової політики держави, формування системи держгарантій для підприємств і зміни ставок при кредитуванні оборонних підприємств. На часі також прийняття ряду законів, які виключать можливість закупівлі іноземної військової продукції при наявності своїх розробок.

Український Інститут безпекових досліджень (Ukrainian Security Studies Institute – USSI) створений як неурядова неприбуткова аналітична організація, яка об’єднує ряд профільних аналітичних центрів та громадських організацій, а також авторитетних експертів в області безпеки і оборони з метою сприяння розвитку структур безпеки України та забезпечення їх альтернативними аналітичними розробками, оцінками і поглядами на підготовку рішень-реакцій держави на поточні виклики, а також на планування в даній області.

До правління Інституту увійшли: директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак, голова правління громадської організації «Експертно-аналітичний центр з питань публічного управління та адміністрування «КУБ», директор Інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, автор серії популярних книг про українське озброєння і військову техніку Сергій Згурець.

До наглядової ради УІБД, очолюваної академіком, доктором технічних наук Володимиром Горбуліним, увійшли заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України (2014 – 2019) Олександр Литвиненко, консультант Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, учасник розробки ряду законів і державних документів в області безпеки Віктор Плахута.

джерело www.ukrinform.

Теґи