Горбулін розповів, як Україні стати «оборонною вітриною» Заходу в Східній Європі

Екс-секретар РНБО заявив, що завдання влади – «втягувати» західні компанії в роботу українського оборонного ринку

У новій геополітичній ситуації в Києві розраховують на нарощування двостороннього ВТС з США і країнами НАТО зі ставкою на залучення критичних технологій в оборонний сектор з подальшим перетворенням України на високотехнологічну «оборонну вітрину» Заходу в Східній Європі. Про це заявив глава наглядової ради Українського інституту безпекових досліджень (УІБД), перший віце-президент НАНУ, екс-секретар РНБО Володимир Горбулін.

Горбулін зазначив, що «стрижневим завданням» двосторонніх відносин України з США і країнами НАТО в сфері ВТС у нових умовах повинна стати ставка на отримання критичних технологій, «втягування» західних компаній в роботу українського оборонного ринку, створення наукоємних спільних підприємств, придбання західних оборонних ліцензій.

«Сьогодні ми дуже туго рухаємося в цьому напрямку: у нас недосконале законодавство і його треба міняти», – констатував він.

Оцінюючи наповнення і потенціал двостороннього ВТС між Києвом і Вашингтоном, Горбулін зауважив, що «мав необережність» озвучити представникам американського військово-політичного істеблішменту думку про те, що в умовах довгострокових викликів російської гібридної агресії, Україні «абсолютно недостатньо (ПТРК) Javelin». У зв’язку з цим він уточнив, що Україна вже вивела на «передній край» багато власні оборонні розробки в рамках ДОЗ.

«У нас зовсім інші завдання, пов'язані з створенням системи протиракетної оборони країни, і нам Patriot (американський ЗРК) був би набагато важливіший для сьогоднішнього часу», – сказав він.

За словами екс-секретаря РНБО, перед новим президентом України і його командою стоїть завдання, в тому числі через роботу міжнародних організацій, «переконати наших американських партнерів у тому, що Україна є для США активом, а не пасивом і предметом нескінченної втоми».

«І може перетворитися на високотехнологічну, надійно захищену вітрину Заходу», – сказав Горбулін.

джерело www.segodnya.ua

Теґи