Наша країна бореться не лише із загрозою пандемії, але й з військовою загрозою

«Зараз потрібно швидко приймати рішення. У нас дуже бюрократизована система. Від військових нижчої ланки надходить дуже багато пропозицій, як би їм було зручно працювати. Можливо, варто прислухатися,» - заявила на круглому столі УІБД з Інститутом Горшеніна Альона Шевцова, член Ради волонтерів МОУ та радник Командувача Сухопутних військ ЗСУ.

« На мій погляд, найголовніше,- це .війська, щоі знаходяться  на передовій та захищають Батьківщину. Саме від цих людей залежить безпека нашої країни, саме за них найбільше хвилююся зараз.

Стосовно  забезпечення: всі військові волонтери, що займаються допомогою Збройним Силам, зараз знову, як і у 2014 році, об’єднали свої зусилля для того, щоб допомагати військам та забезпечити їх засобами захисту, масками, антисептиками.

В основному ЗСУ закупили засоби захисту на медичні підрозділи. Від сьогодні  всі люди за межами будинків мають бути у масці, так само і військовослужбовці. Кожен має бути в масці. Але масками держава, нажаль, не має можливості їх забезпечити. Дефіцит цих засобів зараз великий. У резервах цих засобів не було. Тому, відповідно, бракує масок, бракує антисептиків.

Максимально, як я розумію, Міністерство оборони що може, робить. Виділені кошти, через медичні департаменти щось закуповують, і виділяється невелика кількість. По маскам, наприклад, за інформацією від Сухопутних військ, від медичних сил отримано 9,5 тисяч масок на війська, респіраторів від командування сухопутних військ – 38,5 тисяч, біля 10 тисяч масок отримано від волонтерів, 57 тисяч масок вони відшили власними силами. Але на передовій маски з марлі не можуть бути засобом захисту, який дієвий. Тому що цю маску потрібно прати, прасувати і, зрозміло, таких можливостей там немає. Крім того,  створюються лазарети і люди, які приїхали з відпусток та мають певні побоювання, до обстеження розміщуються в ізоляторах.»- розповіла Шевцова.

«Ми знаємо, що відбувалося з армією всі ці роки.У 2014 році вона тільки почала відновлюватися. Тому, це не соромно і не погано, коли можна звернутися до суспільства, до благодійників, щоб вони допомогли Збройним Силам, якщо є потреба. Приховування інформації і повідомлення що «у нас все добре», на сьогоднішній день є  злочином. І об’єктивно потрібно у першу чергу захистити людей на передовій. Це дуже серйозно, це люди, яких треба берегти у першу чергу.

 Ворог завжди буде будь-яку вигідну ситуацію використовувати інформаційно. Я, поки що, не спостерігаю щоб активно використовувалася пандемія, стосовно Збройних Сил, але дуже часто поступає інформація, що збройні сили “будуть голодні, що на них уваги не звертають і т.д.”. Більшість людей знаходиться у складних умовах, і вони не будуть шукати і перевіряти інформацію, вони бачать новину, читають, і вона на них впливає.

У нас є дуже потужні прес-служби в бригадах, у них багато підписників на сторінках в соцмережах, це 10 гірська штурмова бригада, це 28, 93 бригада, зараз я бачу, що 92 також почала активно діяти. Тому такі сторінки – це хороший інформаційний ресурс, позитивний.»

«Зараз потрібно швидко приймати рішення. У нас дуже бюрократизована система. Від військових нижчої ланки надходить дуже багато пропозицій, як би їм було зручно працювати. Можливо, варто прислухатися. Наприклад ,у мене пропозиція, щодо розширення переліку аптечки медичної, а саме, – додати туди маски, рукавички, антисептик спиртовий, і видати наказ шодо надання командирам частин права розподілу медичної статті. Потрібна антибюрократизація,  щоб було декілька дієвих інструментів, щоб один з них могли використовувати, коли інші не працюють.