Перемогу в майбутній повномасштабній війні зможе забезпечити комплекс під назвою «Асиметрія + технологічна перевага»

«Отримувати замовлення має той, чия продукція відповідає заявленим вимогам, всі виробники мають бути рівними,» - Сергій Чепель, генеральний директор компанії «Радіо Сатком Групп», під час круглого столу УІБД 19 листопада.
Чепель-круглий-стіл-УІБД

Сергій Чепель, що вже 40 років займається оборонними програмами вважає, що оскільки ми не маємо, на жаль, кількісної переваги, тому мусимо забезпечити асиметричний підхід та технологічні переваги, перш за все- в сфері ефективного управління військами.

Чепель також  заявив, що в нас відсутня прозорість вимог до виробника, всі мають бути рівними, незалежно від того, чи це малі виробники, чи  промислові монстри, – отримувати замовлення має той, чия продукція відповідає заявленим вимогам.

«Я, як директор компанії, маю персональний сертифікат Тrace, що має оновлюватись щороку, чистота ведення бізнесу має щороку бути доведена, відслідковується кожен наш крок та всі витрати. Хотілося б, щоб всі виробники повинні були його отримувати,»- розповів Сергій Чепель.

Крім того, генеральний директор «РАДІО САТКОМ ГРУП» вважає,  що системи управління військами і системи управління боєм повинні формулювати вимоги до систем зв’язку, а не навпаки. Не потрібно випробувань з незрозумілими правилами відбору, для широкого загалу це -патологія, яку необхідно подолати.

«Стосовно  балансу імпорту і вітчизняних товарів. Я вважаю, що потрібно, по-перше, враховувати специфіку сфери, про яку ми говоримо і, по-друге, розуміти реалії, в яких відбувається трансфер технологій і умови, при яких інвестори кажуть «Ок, ми готові вкласти гроші» – зауважив  Чепель

«Я певен, що починати треба з того самого, нині непопулярного,  крупного вузлового збирання і впевненими кроками збільшувати частку доданої вартості вітчизняних виробників, при цьому створити умови – податкові, організаційні, режимні – для того, щоб підприємства могли працювати і набирати силу.» – сказав експерт на завершення.