Протидіяти агресії РФ треба через реформу “оборонки”

«Асиметричний підхід протидії російському агресору може бути дієвим і ефективним»- член Правління УІБД, директор ЦДАКР Валентин Бадрак під час круглого столу УІБД в Укрінформі.
Валентин Бадрак

“Ми можемо радіти, що в Росії спостерігається така технологічна деградація. Але насправді ми розуміємо, що бойові потенціали порівняно з Україною незрівнянні. І тому саме асиметрична зброя, асиметричний підхід протидії агресору може бути дієвим і ефективним”, – сказав також Бадрак.

Він зазначив, що в асиметричному підході технології посідають значне місце, такий вид протидії агресору потрібно реалізувати через реформу оборонної промисловості.

Зміна формату національного ОПК – головна умова технологічного зростання.

“Наразі Україна наблизилася до довгоочікуваної реформи ОПК та високотехнологічного сектору, на чому тривалий час наполягали фахівці Українського інституту безпекових досліджень. “Представникам недержавного аналітичного сектору особливо приємно, що розроблена модель майже на 100 відсотків співпадає із запропонованою нами у 2019 році. Тепер залишилося сподіватися на мудрість і послідовність команди реформаторів, а також на тісну взаємодію як безпосередньо дотичних до реформи гілок влади та їх структур, так і на взаємодію із приватним сектором, який здатен стати рушійною силою технологічного зростання,-“ підкреслив член Правління УІБД.

Бадрак розповів, що ідея, формат і структура реформи оборонної промисловості з’явилась саме в РНБО.

“Не може армія саме себе реформувати, не може промисловість сама себе реформувати, має бути координуючий систематизуючий орган. І в Україні це традиційно РНБО”, – сказав Валенти Бадрак.