Питання посилення розвідувальних структур – це питання амбіцій військово-політичного керівництва держави

Про це заявив директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР), член правління Українського інституту безпекових досліджень (УІБД) Валентин Бадрак під час круглого столу «Як посилити розвідувальні органи України» в Інституті Горшеніна.
«Українським розвідувальним структурам слід перейти від просто збору і аналізу інформації і підготовки рішень до активних операцій.»

Есперт заявив, що вітчизняні розвідувальні органи потребують дуже суттєвого посилення – на законодавчому, кадровому, технічному й усіх інших рівнях. Амбіції України в питаннях розвідки ніколи не виходили за межі «невеличкої регіональної країни», а тепер вони мусять протистояти країні-монстру, де амбіції розвідок завжди були глобальними як у правонаступниці СРСР.

«В цьому контексті важливим аспектом для військово-політичного керівництва держави є усвідомлення появи схожих амбіцій. Зокрема, варто відновити роботу Комітету з питань розвідки при Президентові (але з обов’язковим доступом до глави держави керівників розвідувальних органів), прийняття рішення щодо активізації роботи закордонних резидентур і ведення розвідки в інших державах, особливо в крані, яка напала на Україну та окупувала території. Також дуже важливим є дотримання певних обмежень для профільний комітету парламенту (або його підкомітету), тобто, там мають працювати професійні кадри, а, крім того, не може бутижодного втручання у оперативну діяльність розвідок. Депутати мають пам’ятати, що за провали сплачують конкретні люди — роками в’язниці та й життям…»,- також зазначив Валентин Бадрак.

Теґи