Технології та технологічна перевага на полі бою мають бути одним з пріоритетів

«Невиконання ДОЗ і недосконалості законодавчої бази, мають місце з року в рік, але у цьому році – найбільше,»- заявив президент компанії «UA.RPA», адмірал Ігор Кабаненко на круглому столі УІБД в Укрінформі.
Кабаненко-круглий-стіл-УІБД

Кабаненко впевнений, що  має відбуватися постійний діалог експертів промисловості з Міністерством  оборони та Генеральним штабом, та взагалі – державних структур з недержавними структурами, тому що це – основи живучості ліберально-демократичного способу життя і суспільства.

«У нас цього немає. У цьому році я констатую, що  діалогу  не існує взагалі, нуль. Повинне бути державно-приватне партнерство, у багатьох площинах.»- зазначив він.

«Терміново треба розбиратися з корупцією.  Все, що стосується державних закупівель, непрозоре,  одним дозволяється по одній процедурі, а інших запускають по іншій, це доходить до абсурду, наприклад, намагаються зрівняти серійний зразок з дослідним зразком та пропонують проводити порівняльні випробування.

Прозорість ведення бізнесуз цього потрібно почати, інакше будемо мати величезні проблеми.»- наголосив експерт.

Окремим надважливим моментом Ігор Кабаненко вважає  технології та технологічну перевагу на полі бою. На думку адмірала,  це – принципова річ, що має бути одним з пріоритетів, з точки зору державної політики. Потрібно використовувати британський досвід, американський досвід конкретних зразків  – але саме технології повинні бути пріоритетом, а не конкретні зразки, оскільки бойова спроможність – це системна дія.

«Зараз напрочуд цікавий збіг обставин у військово-морський галузі і не лише щодо трансферу найсучасніших технологій різних країн. Але ми, чомусь, вибудували паркан. У МО та у ГШ відсутні  двері, куди  можна заходити з технологіями та пропозиціями, немає з ким вести предметну розмову з професійної точки зору.

Я вважаю, що технологічна кооперація, партнерство із західними країнами, з нашими стратегічними партнерами – це ключова річ для оновлення нашого Укроборонпрому,  оновлення озброєння та військової техніки та нашого ринку, як внутрішнього так і зовнішнього.

Ми повинні рухатися в напрямку  високотехнологічної кооперації з провідними світовими компаніями. Це стосується ракетної техніки, техніки безпеки і так званих автономних систем. Доречі, у рамках діяльності НАТО всього три компанії на сьогодні співпрацюють з Україною.

Треба перестати гратися в популізм, а зайнятися, нарешті, предметною справою, бо інакше так буде й надалі – збільшуватиметься  бюджет та водночас зменшуватимуться можливості для задовільнення потреб сучасної армії.»- резюмував Ігор Кабаненко.