Україна має збільшувати фінансування сфери оборонних технологій

«Україні необхідно збільшити фінансування сфери розробки оборонних технологій,»- таку думку начальник Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки ЗСУ, генерал Ігор Чепков висловив на засіданні спільного круглого столу Державної інноваційної фінансово-кредитної установи (ДІФКУ) та Українського інституту безпекових досліджень «Передові оборонні технології України та перспективні шляхи їх розвитку» в Укрінформі.

«У сучасній війні перевагу має та армія, уряд якої виділяє достатньо коштів на вогнепальну зброю. Цей вислів належить відомому економісту Адаму Сміту. Сьогодні завдання стоїть у тому, щоб збільшити фінансування за важливими напрямами досліджень, особливо в оборонно-промисловій сфері, у створення зразків техніки”, – сказав Чепков.

Він нагадав, що вже восьмий рік наша держава змушена захищати свою територію, але за цей час пишатися суттєвим оновленням озброєння немає підстав. Водночас у РФ озброєння оновили на 70%.

“Ми сім років намагаємося зробити суттєвий прорив за цим напрямком, але результат не дуже нас тішить. Тому головне питання — збільшення видатків саме на технічне оснащення Збройних сил. Якщо швидко приймемо це рішення, тоді й швидко отримаємо відповідний результат”, – наголосив Чепков.

Начальник Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки ЗСУ не радить розраховувати тільки на те, що створення Агентства оборонних технологій здатне розв’язувати усі проблеми, пов’язані із цією сферою, адже відсутність належного фінансування може негативно впливати на ситуацію. “Треба знайти той механізм, який дозволить нам активізувати цю інноваційну роботу”, – наголосив він.