Військові – наші захисники і вони потребують уваги Президента

“Раніше був меседж «Народ і армія єдині», «хлопці – герої», а зараз цих хлопців-героїв переводять фактично в розряд злочинців і владі терміново потрібно відреагувати, тому ще це - наші захисники, це люди, які допомагали країні у надважкі часи і будуть допомагати в подальшому. Це – основа, це те, на що потрібно спиратися владі,”- Олена Шевцова.

“На що хотілося б звернути увагу. Останнім часом з’явилася тенденція серед військовослужбовців питати, «чи не будемо ми відповідати за те, що виконували накази в найтяжчі часи –у 2014, 2015, 2016 роках?». На практиці це – не тільки генерал Марченко, а те, що відбувається зараз з правоохоронними органами в цілому. Я особисто була на засіданнях, де сторона обвинувачення виглядає досить непереконливо, не кажучи вже про такі запобіжні заходи, як тримання офіцера, бойового генерала, кіборга Донецького аеропорту, під вартою. Це дуже поганий меседж суспільству.

Крім того, буквально позавчора, до нас звернувся командир батальйону, якому вручили підозру за бойові дії з боку нашого противника, після обстрілів наших позицій. Останнім часом це відбувається за участю ДБР, оскільки їх уповноважили розслідувати військові злочини. І ми бачимо, як люди, що ведуть справи, насправді є некомпетентними, вони не розуміють військових тонкощів, уяви не мають навіть про те, що існує декілька статутів… як можна в таких умовах прийняти об’єктивні рішення, – важко сказати. Вкрай важливо створити справжню систему військового правосуддя,- військові суди, військові прокуратури і військову поліцію. Законопроект про військову поліцію вже досить давно знаходиться в ВР на розгляді.”- заявила Шевцова.

Також радниця Командувача Сухопутних військ зазначила, що оскільки влада часто не реагує на такі речі, суспільство це сприймає як те, що у влади якісь рахунки з військовими. А військові вважають що це помста за те, що вони несли службу при колишньому Президентові. Але військовий просто виконує свою задачу, і підтримка на рівні Президента, на рівні держави – дуже важлива річ для всього суспільства. Це підвищує морально-психологічний стан у війську, створює принципово інший клімат в армії.

Раніше був меседж «Народ і армія єдині», «хлопці – герої», а зараз цих хлопців-героїв переводять фактично в розряд злочинців і владі терміново потрібно відреагувати, тому ще це – наші захисники, це люди, які допомагали країні у надважкі часи, і будуть допомагати в подальшому. Це – основа, це – те, на що потрібно спиратися владі.