Заява Громадської спілки «Ліга оборонних підприємств України» стосовно поширення у ЗМІ, які дискредитують ТОВ «ЕВЕРЕСТ ЛІМІТЕД»

Громадська спілка «Ліга оборонних підприємств України» оприлюднила заяву стосовно поширення некоректної інформації в ЗМІ щодо діяльності ТОВ «ЕВЕРЕСТ ЛІМІТЕД» упродовж березня 2021 року:
лого Ліга оборонних підприємств України

У зв’язку з поширенням некоректної інформації в ЗМІ щодо діяльності ТОВ «ЕВЕРЕСТ ЛІМІТЕД», яке є членом Громадської спілки «Ліга оборонних підприємств України», вважаємо за необхідне надати оцінку таким публікаціям та їх наслідкам.

Упродовж березня 2021 року у вітчизняних ЗМІ мала місце низка відеосюжетів та публікацій стосовно дослідно-конструкторської роботи, шифр «ДЗВІН-АС», яку ТОВ «ЕВЕРЕСТ ЛІМІТЕД» виконує в рамках державного оборонного замовлення. Автори публікацій та відеосюжетів акцентували свою увагу на «черговій зраді», «провалі», «розпилі» та «зливі» бюджетних коштів тощо в оборонних закупівлях.

Тобто, на нашу думку, наразі у громадськості (на основі припущень і суб’єктивних висновків, без доведення факту  провини)  сформовано негативне відношення як до керівництва Міністерства оборони України, Збройних Сил України, ТОВ «ЕВЕРЕСТ ЛІМІТЕД», так і до самого факту необхідності виконання ДКР, шифр «ДЗВІН-АС» та використання її результатів.

За результатами розголосу «викривальницьких матеріалів», які викликали широкий резонанс у суспільстві, Міністерство оборони України почало пошук винних і звернулося до правоохоронних органів, подальше фінансування ДКР, шифр «ДЗВІН-АС» припинено, введення системи в експлуатацію до завершення розслідування є неможливим.

В свою чергу, за інформацією ТОВ «ЕВЕРЕСТ ЛІМІТЕД», компанія вимушена була звернутись до Господарського суду м. Києва з позовом про неналежне виконання замовником взятих на себе по державному контракту зобов’язань (відкрито провадження у справі).

Наразі у підсумку маємо те, що як оборонне відомство, так і ТОВ «ЕВЕРЕСТ ЛІМІТЕД» мають значні репутаційні втрати, а Збройні Сили України і надалі залишаються без сучасної автоматизованої системи управління, яка край важлива для нашої армії в умовах ведення бойових дій.

Погоджуючись з тим, що платники податків мають право на інформацію про використання державних коштів, в тому числі за державним оборонним замовленням, ми категорично заперечуємо методи і способи  викладення інформації, які спрямовані на дискредитацію вітчизняних виробників оборонної продукції, висвітлення їх діяльності в негативному плані без наявних конкретних доказів їхньої вини.

Закликаємо представників ЗМІ, які висвітлюють оборонні закупівлі, неухильно дотримуватись журналістської етики, зокрема, поваги до права громадськості на повну та об’єктивну інформацію про факти та події, а також не розповсюджувати інформацію, що містить упередженість чи необґрунтовані звинувачення.

Також сподіваємось, що оборонне відомство здійснить ретельну перевірку інформації, зазначеної в аудиторському звіті на предмет обґрунтованості висновків, джерел інформації, на підставі яких зроблені ці висновки, фаховість експертів, можливий конфлікт інтересів, викривлення інформації тощо та в подальшому прийме вірне рішення стосовно реалізації дослідно-конструкторської роботи, шифр «ДЗВІН-АС».

Правління та Виконавча дирекція

Громадської спілки «Ліга оборонних підприємств України»